Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Archiv aktualit 2020/2021


1. červenec 2021

Poslední školní den VII. ZŠ

Tak dnes naposled v tomto roce žáci usedli do lavic. Třída VII. ZŠ se rozloučila s žákem Petrem Korejsem, který příští školní rok nastupuje na odborné učiliště do Hořic. Mrkněte se, jak mu to slušelo a ostatním samozřejmě také:-)).
Milí žáci, odpočiňte si a načerpejte síly, už teď se na Vás moc těším. Rodičům přeji mnoho slunečných a klidných dnů a hodně radosti se svými dětmi.


Autor příspěvku: Mgr. Adéla Flečková


28. červen 2021

Pasování na čtenáře 2021

Dne 25. 6. 21 se konečně naši nejmladší dočkali tak dlouho očekávané akce „pasování na čtenáře“.

Zúčastnili se ji nejen naši prvňáci, ale i druháci, kteří díky covidu, o loňské pasování přišli. Pro nepřízeň počasí se akce uskutečnila v prostorách naší školy. Přítomny byly i zástupkyně dětského oddělení městské knihovny, které po krátkém úvodu předaly meč do rukou pana ředitele a paní zástupkyně. Ti se nelehkého úkolu zhostili a žákům před prázdninami předali první knížku, čtenářský průkaz, nějakou tu sladkost a doufejme, že i chuť a radost ze čtení.

Děkujeme rodičům, kteří se akce zúčastnili a za přísných hygienických podmínek podpořili svoje ratolesti


Autor příspěvku: Jana Michálková


27. červen 2021

Putování za pověstmi Jičínska

Třída VII. ZŠ se aktivně zúčastnila soutěže- Putování za pověstmi Jičínska, kterou pořádá ZŠ Jičín, Husova 170.
Žáci dostali do skupinek pracovní sešit, ve kterém byla mapa, na základě které hledali jičínské pověsti v přírodě. 
Nebyl to vůbec jednoduchý úkol, ale nakonec jsme všechna stanoviště s pověstmi přeci jen našli.
Trasa :  Zebín, dřevěná zvonice u kostela Všech svatých pod vrchem Zebín, třešňový háj, Valdštejnská lodžie, Hádek, kopec u Šibeňáku. 
Do pracovního sešitu jsme si natiskli razítka, aby bylo jasné, že jsme danou pověst našli.
Ve škole jsme pak s pověstmi dále pracovali, vypracovávali pracovní listy, hledali informace na internetu.
Naše výsledky jsme odevzdali k odeslání na ZŠ- Husova a kdo ví,...třeba vyhrajeme nějaké pěkné ceny.


Autor příspěvku: Mgr. Adéla Flečková


23. červen 2021

Školní výlet II.SP a II. SŠ

Minulý týden absolvovaly školní výlet i třídy II.SP a II.PrŠ. Cesta přeplněným vlakem do Sedmihorek sice byla trochu náročnější, ale náladu jsme si tím zkazit nenechali. V sedmihorském kempu nás přivítala paní Andrea ze Střediska ekologické výchovy Český ráj a představila nám svoji zvířecí "havěť". Měli jsme tak šanci si pohladit nejen zakrslého králíka, ale i čerstvě narozená morčecí miminka, nebo agamu Quida. Dozvěděli jsme se, jak se o taková zvířátka starat, co mají ráda a spoustu dalších zajímavostí. Kdo měl dostatek sil, pokračoval ještě do ohrad za kempem, kde sídlí poníci, kozy a ovečky. Ostatní si zatím užívali občerstvení ve stínu stromů. A pak už jen hurá vlakem zpět do Jičína. I přes velmi horké počasí se nám výlet opravdu vydařil.


Autor příspěvku: Bc. Kučerová a Mgr. Kosová


23. červen 2021

Závěrečné zkoušky na střední škole

Tak jako každý rok, tak se i letos konaly na naší střední škole závěrečné zkoušky. V letošním roce se jich účastnilo celkem 6 žáků Praktické střední školy, dva žáci jednoletého oboru a čtyři žáci dvouletého oboru.

14. 6. proběhla praktická závěrečná zkouška, při které bylo žákům vylosováno téma „Příprava obědového menu“, které sestávalo ze smažených řízků a bramborového salátu a jako dezert byl ovocný pohárek. Všichni se daného úkolu zhostili na výbornou. Po této zkoušce měli žáci studijní volno na přípravu na ústní závěrečnou zkoušku, kterou vykonali 21. 6. 2021. Při této zkoušce si žáci losovali jedno téma z celkem dvaceti otázek a své znalosti dokazovali před zkušební komisí a musíme říci, že i zde byli velmi úspěšní.

Celkově lze konstatovat, že se žáci na zkoušky dobře připravili a výborná závěrečná vysvědčení si plně zaslouží.


Autor příspěvku: Mgr. Iva Kosová

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.