Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

  


2. červen 2023

Kurz posilování vzájemných vztahů, tolerance a spolupráce

Ve dnech 24. - 26. 5. trávilo osm našich žáků a žákyň ze třídy VI. ZŠ a VII. ZŠ v Českém ráji v ubytovacím zařízení Eden v bezprostřední blízkosti tzv. jinolických rybníků. Cestu sem jsme zdolali pěšky přes Přivýšinu. Žáky zde čekal kurz na posilování vzájemných vtahu, tolerance a spolupráce. Mimo kurz nesměla chybět návštěva Prachovských skal – zříceniny hradu Pařez a bývalého přírodního koupaliště Pelíšek. Ve volných chvílích se děti zabavili míčovými hrami nebo kartami. Večer před odjezdem jsme opékali špekáčky, rozdali si diplomy. Do Jičína jsme se nechali svézt vlakem. Pobyt si nakonec všichni užili asi i díky slunečnému počasí, které nám přálo.

 


Autor příspěvku: Bc. Havlík Stanislav


2. červen 2023

Výlet ZOO Chleby 25.5.2023

25. 5. 2023 jsme se vydali s dětmi na výukový den do zoologické zahrady v Chlebech. Program  dne byl pestrý, počasí bylo nádherné. Svezli jsme se luxusním bezbariérovým autobusem, kdy s námi jeli tři žáci na vozíku. Zazpívali jsme si při kytaře, aby nám cesta rychleji uběhla. V areálu jsme se rozdělili na skupinky dle jednotlivých tříd – I. SP, II. SP, IV. ZŠ a V. ZŠ, IX. ZŠ. Malí nebo velcí, vůbec nezáleželo na tom, všechna zvířátka si získala srdce dětí i dospělých. Mohli jsme si je pohladit, mohli jsme je krmit, mohli jsme se ptát na různé zajímavosti. Samotné fotky Vám dokreslí nádhernou atmosféru výletu.

 

 

Naše škola Soudná jela na výlet

Bylo to tam krásné. Hladili jsme si zvířátka, šli jsme si s paní průvodkyní pohladit králíčka, želvičku a činčilu. Drželi jsme v ruce hada a dali jsme si ho kolem krku. Lektorka nám povídala o zvířátkách, která slyší bez uší. Z kapesného jsme si koupili něco na památku, třeba pexeso se zvířátky, magnetku s pandou a ovečkou. Prohlídli jsme si expozice se lvy, medvědem, velbloudy a pozdravili jsme se s papouškem „ahoj“. Dovezli jsme si domů spoustu zážitků a rodičům jsme všechno pověděli.

Děti IV. ZŠ (Natálka, Míša, Vítek, Filip a Naty)

 


Autor příspěvku: Mgr. Marcela Šťastná


2. červen 2023

Výlet na Říp 18.5.2023

Výstup na horu Říp i sestup z hory bylo pro zúčastněné výzvou. Cesta byla místy strmá a místy skalnatá. Ale nikdo se výzvy nezalekl, ač místy zaznívaly hlasy překvapení až rozčarování, a všichni horu zdolali. Odměnou byli jednak výhledy do krajiny a jednak prohlídka (jen z venku) dochované typicky románské stavby, rotundy svatého Jiří a Vojtěcha. Na konci výletu všichni vyjadřovali spokojenost s akcí.


Autor příspěvku: Bc. Havlík Stanislav


2. červen 2023

Psaní od srdce

Rodiče, pedagogové a všichni nejbližší učí naše žáky pomáhat ostatním, myslet na ně a obveselovat je jakoukoliv maličkostí. Tentokrát se děti rozhodly zapojit se do projektu TV Nova „Psaní od srdce“ a vybraly si domov důchodců, aby seniorům udělaly radost. Nikdo z žáků IV. ZŠ neváhal a rád se zúčastnil. Každý popsal svůj zážitek, milý vzkaz a namaloval barevný obrázek. Myslím, že se všichni mají na co těšit a psaní je zahřeje u srdce.


Autor příspěvku: Mgr. Marcela Šťastná


30. květen 2023

Slavíček 2023

Dnes 29.5. proběhla již tradiční pěvecká soutěž- Slavíček. 
Žáci zpívali ve dvou kategoriích- 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ + SŠ. Proběhla dvě kola- každý si vybral dvě písně dle svého uvážení.
Během soutěže také zazpívali žáci pěveckého kroužku a jednu píseň také pan asistent Jakub Kazda společně s paní učitelkou Flečkovou. 
V kategorii 1. stupně ZŠ- umístění: 
1. místo- Matěj Florian
2. místo- Ondřej Seman
3. místo- Matěj Florian
V kategorii 2. stupně ZŠ + SŠ - umístění:
1. místo- Lucie a Zuzana Šamkovy
2. místo- Kristýna Mizerová
3. místo- Dominika Zemánková
Všem výhercům upřímně blahopřejeme!
Děkuji všem účinkujícím za krásné výkony a velkou odvahu vystoupit před publikem.
Děkuji žákům pěveckého kroužku za hudební doprovod.
Děkuji umělecké porotě:-).
Věřím, že i příští rok se najdou odvážní zpěváci a že budeme v této tradiční soutěži Slavíček pokračovat.


Autor příspěvku: Mgr. Adéla Flečková

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2023 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.