Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

  


5. únor 2023

Školení jak se patří

V pátek 3.2.2023, během pololetních prázdnin jsme na naší škole přivítali záchranáře královéhradecké záchranky Míru Ouzkého.
Školení první pomoci bylo zaměřené samozřejmě na naše žáky a jejich diagnózy, věnovali jsme se epileptikům, dále úrazům spojených s pádem, takže krvácení na končetinách, ale i z nosu, samozřejmě jsme si vyzkoušeli masáž srdce. Samotné vyprávění zkušeného záchranáře, kde zavzpomínal na chvíle radostné, ale též smutné, bylo natolik poutavé a přínosné pro nás pro všechny, že jsme ani na chvilku nezapochybovali o profesionalitě záchranné zdravotní službě v našem kraji.


Autor příspěvku: Jana Michálková


1. únor 2023

Pololetní vysvědčení v II. SP

Dnešní den byl sváteční, protože jsme si rozdávali hodnocení za první pololetí. Abychom se odměnili za snahu, kterou děti celé pololetí vynakládaly, vyrazili jsme společně na výstavu Jak se rodí večerníčky a moc jsme si ji užili. No posuďte sami.


Autor příspěvku: Mgr. Zdeňka Válková


1. únor 2023

Leden II. ZŠ

První měsíc v roce nám ve II. ZŠ velmi rychle utekl. Na jeho začátku jsme s dětmi plnili úkoly z Recyklohraní: Jak lze zpracovat nebo uskladnit ovoce a zeleninu, aby se zamezilo plýtvání, jsme se naučili na pohádce O Červené Karkulce. Do světa udržitelné módy nás o týden později zavedla Popelka.
Lednové počasí nás mile překvapilo sněhovou nadílkou, a tak jsme v rámci českého jazyka vyšlapávali písmenka do sněhu a o tělocviku sáňkovali.
Naši prvňáci se naučili nové písmeno I – společně jsme si hráli na Indiány a zkoušeli psát inkoustem. Poslední den 1. pololetí jsme se za odvedenou práci odměnili společnou svačinkou v podobě toustů se zeleninou.


Autor příspěvku: Mgr. Jana Mejsnarová


31. leden 2023

Učíme se písmeno P

Žákyně 1. ročníku se učí písmenko P. A jaké by to bylo P bez výborné Pochoutky vanilkového Pudinku s Piškoty. Celá třída se aktivně zapojila do příprav. Děti si vaření užily a hotový pudink si vychutnaly ve třídě ke svačině.


Autor příspěvku: Mgr. Eva Chobodydes


29. leden 2023

Návštěva hvězdárny III. SP a IV. ZŠ

17. 1. jsme opět navštívili hvězdárnu v Jičíne. Tentokrát nás čekal program „Cesta sluneční soustavou“. Zjistili jsme, jak vypadají planety, planetky, měsíce, komety i Slunce. Podívali jsme se, jak vypadá povrch některých planet. Sami jsme si vyrobili a vyfotili povrch Měsíce. Krátery jsme tvořili házením míčku do písku.
Letěli jsme naší raketou, ve které se udělala díra. Situace byla velmi napínavá. Báli jsme se, že se zřítíme, ale naštěstí s námi letěla zkušená kosmonautka, která díru s naší pomocí zalepila.

Všichni jsme úspěšně přistáli a už teď se moc těšíme na další návštěvu!

 


Autor příspěvku: Mgr. Klára Švarcová

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2023 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.