Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Aktuality

  


21. listopad 2023

Stávka učitelů 27. 11. 2023

Vážení rodiče a přátelé školy,

z důvodu zapojení zaměstnanců školy do jednodenní výstražné stávky není možné zajistit provoz školy. Pro žáky je vyhlášeno  v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) 27. 11. 2023 ředitelské volno.

dopis_školských_odborů_rodičům_-_14._11._2023.pdf


Autor příspěvku: Bc. Havlík Stanislav


9. listopad 2023

Svatomartinské pečení I.SP

 Svatý Martin je uctíván jako patron všech vojáků, jezdců na koních, hus a vinařů. Naši žáci společně s námi tento čas přivítali společným pečením tradičních rohlíčků, které naplnili povidly nebo tvarohem. Zážitková výuka zpestřila podzimní nevlídné počasí a žáci si rozvíjeli pracovní dovednosti.


Autor příspěvku: Mgr. Kratochvílová Olgaa


7. listopad 2023

Den stromů - 2023

Poslední říjnový den jsme v III. SP prožili projektový „Den stromů“. Přišlo se za námi podívat spoustu dětí z ostatních tříd. Přichystali jsme pro ně podzimní prožitkový den plný poznávání, úkolů a dobrot. Kamarádům se líbilo počítat letokruhy, zda je starší strom nebo naše paní učitelka „stromová víla“. U dalšího stanoviště hodně foukal vítr a padaly na zem ovocné plody, které musely děti správně pojmenovat, roztřídit a ochutnat. To byla sladká součást programu, děti ochutnávaly ovoce, pečené
kaštany, ovocný čaj, pravý domácí mošt a moučníky upečené s láskou doma. Mohli se projít po netradičním chodníku z přírodnin, udělat si korunu z listí. Největší zájem vzbudila velká krabice, kdy děti netušily, co v ní je a tahaly z ní různé předměty. Všichni se báli, že tam budou pavouci, ale našli tam vše, co roste v přírodě. Velké poděkování patří rodičům naší třídy, kteří nám přispěli domácími pečenými dobrotami a krásným módním doplňkem pro „stromovou vílu“.


Autor příspěvku: Mgr. Šťastná Marcela


1. listopad 2023

Halloweenský fotoateliér

Kdo nebyl strašpytel, přišel se v pondělí 30. 10. vyfotit do fotoateliéru U děsivé Marťahani. Žáci VII. třídy si společně s paní učitelkou a asistentkou připravili pro ostatní spolužáky halloweenský fotoateliér a strašidelnou učebnu, kde plnili různé úkoly. Kdo vstoupil do fotokoutku, musel mít hodně odvahy. Ti nejodvážnější si pohladili rodinku obřích chlupatých pavouků nebo se napili čarovného modrého lektvaru. Cena za fotografii byla básnička, písnička, obrázek nebo dobrý vtip.

Všem se halloweenské dovádění velmi líbilo.

 


Autor příspěvku: Mgr. Hana Kohoutová


1. listopad 2023

Cvičení v přírodě - I. ZŠ - 2023

Dne 25.10. proběhlo cvičení v přírodě. Žáci si během dne zopakovali bezpečnost, jak správně přecházet silnici, zopakovali si dopravní značky, procvičili znalosti z dopravní výchovy. Připomenuli si důležitá telefonní čísla. Během pobytu venku byla žákům ukázána místa pro bezpečné sportování, hraní si s kamarády a také jak se mají chovat v přírodě.  Byl to velmi vydařený den a žáci si ho velmi užili.


Autor příspěvku: Michaela Skopárová

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2023 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.